Aktywny wypoczynek tylko w Karpaczu

Aktywny wypoczynek to świetny sposób na spędzenie udanych wakacji, dlatego też zastanawiając się nad tym, w którym kierunku się udać, warto wybrać wycieczkę do Karpacza. Z racji tego, iż położony jest w Sudetach Zachodnich, to są tutaj atrakcje, o których w mieście można jedynie pomarzyć.

Jeśli chodzi o noclegi, w Karpaczu znajduje się wiele hoteli, a także gospodarstw agroturystycznych i pensjonatów [noclegi Karpacz ➾], dzięki czemu każdy turysta zarówno latem, jak i zimą powinien tutaj znaleźć dogodne dla siebie miejsce odpoczynku.

Wracając jednak do aktywności fizycznej, będąc w Karpaczu, warto wybrać się przede wszystkim na pieszą, jak i rowerową wycieczkę. Przez Karpacz przebiega wiele szlaków turystycznych, w tym Główny Szlak Sudecki, prowadzący od Przełęczy Karkonoskiej aż na Przełęcz pod Śnieżką. Taka górska wyprawa z pewnością będzie wymagała odpowiedniej kondycji fizycznej, jednak widoki zapierają dech w piersi. Wybierając się na tutejsze wzniesienia, warto kierować się w stronę znajdujących się na szczytach schronisk, w których można odpocząć i coś przekąsić, aby uzupełnić poziom energii. Oprócz spacerów i rowerowych wycieczek, można również wybrać się na wspinaczkę skałkową, paintball, przejażdżkę quadem. Ciekawym pomysłem są również spływy pontonami raftingowymi, które zarówno dzieciom, jak i dorosłym z pewnością sprawią wiele frajdy.

Wybierając się tutaj zimą, również można spędzić ciekawie czas. W miejscowości tej oraz w okolicy, znajdują się liczne ośrodki narciarskie, dzięki czemu można poszaleć na nartach lub snowboardzie, a także jeździć na łyżwach. Karpacz posiada niezwykle dużo sportowych atrakcji przeznaczonych dla dzieci, jak i dla dorosłych.

Dodaj do zakładek permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>