Najpiękniejsze widoki w Polsce – Bukowina Tatrzańska

W najpiękniejszych polskich górach jest taka magiczna miejscowość, która gwarantuje zadowolenie każdemu turyście. To Bukowina Tatrzańska, leżąca na trasie z Łysej Polany do Poronina. Można tu znaleźć to, czego wszyscy szukają: wspaniałe widoki, niepowtarzalną atmosferę i szereg atrakcji turystycznych, które sprawiają, że niewielka podhalańska wieś jest jedną z najbardziej popularnych góralskich miejscowości.

Cztery kąty w Bukowinie Tatrzańskiej to różnego rodzaju pensjonaty, schroniska i hotele różniące się standardem i lokalizacją (➧ Bukowina Tatrzańska noclegi) . Dla wielbicieli sportów zimowych najlepszym rozwiązaniem będą oferty noclegowe, które obejmują prywatne obiekty zlokalizowane blisko stoków. Kilkanaście tras, doskonałe oświetlenie i różne stopnie trudności to wiele możliwości zarówno dla rodzin z dziećmi, które dopiero zaczynają swoją przygodę z nartami, jak i dla wszystkich, dla których sporty zimowe są prawdziwą pasją.

Przez Bukowinę Tatrzańską przebiega również wiele tras spacerowych, co jest dobrą alternatywą na spędzenie tutaj aktywnego urlopu w miesiącach letnich. Niemal z każdego miejsca można też podziwiać Panoramę Tatr, a trzeba przyznać, że takie widoki to prawdziwa gratka dla miłośników fotografii, którzy mogą zatrzymać wakacyjne wspomnienia w kadrze, niezależnie od pory roku. W Bukowinie znajdują się doskonale wyposażone wypożyczalnie sprzętu narciarskiego, dzięki czemu nawet niespodziewany wyjazd w góry z pewnością będzie udany. Na wielbicieli zabytków czekają natomiast prawdziwe perełki, jak na przykład największy w kraju drewniany budynek, czyli Dom Ludowy, w którym mieści się siedziba ludowych twórców. To właśnie tutaj odbywają się popularne wśród turystów liczne festiwale takie jak Gawędziarzy Ludowych, czy Śpiewaków.

Do rejestru zabytków wpisany jest również tutejszy kościół p. w. Najświętszego Serca Jezusowego z początków XIX wieku, czy kościół św. Szymona i Judy Tadeusza w oddalonej o 6 km Białce Tatrzańskiej. To dobry pomysł na rezerwację odpowiedniego miejsca. Można tu znaleźć noclegi ekskluzywne, ale również takie, które są urządzone skromnie, a jednocześnie czysto i schludnie. Wybierając Bukowinę Tatrzańską na miejsce urlopu można mieć pewność, że wakacyjny wyjazd będzie inny niż wszystkie: pełne atrakcji i niezapomnianych widoków.

Dodaj do zakładek permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>