Radom – turystyczna wyspa nieodkryta

Nie ulega wątpliwości, że Radom to najmniej odkryte pod względem turystycznym miasto w województwie mazowieckim. Choć jest ono dobrze znane jako ogromny punkt komunikacyjny w tej części kraju, a także jako prężnie rozwijający się ośrodek przemysłowy bardzo wiele osób zupełnie nie potrafi umiejscowić Radomia na mapie turystycznej. A szkoda, gdyż to świetna baza noclegowa i ciekawe zaplecze kulinarne w połączeniu z ogromna ilością naprawdę ciekawych zabytków robią duże wrażenia na osobach, które zadadzą sobie nieco trudu i przyjadą do miasta choćby na krótki weekend.

Co jednak robić w Radomiu, kiedy zupełnie nie wiemy czego się po tym mieście spodziewać? Otóż, nie warto się martwić na zapas. Radom oferuje noclegi praktycznie dla wszystkich, bez względu na zasobność portfela (koszty noclegów na Meteorze). Można tutaj znaleźć zarówno luksusowe hotele w odpowiednich cenach, jak i niewielkie rodzinne hostele czy nawet kwatery prywatne w bardzo dogodnej lokalizacji.

Osobnym rozdziałem są w Radomiu bardzo liczne knajpki i restauracje, które w okresie wiosenno-letnim przeżywają prawdziwy rozkwit i są tłumnie oblegane zarówno przez miejscowych, jak i przez przyjezdnych. Również jeśli chodzi o zabytki i interesujące miejsca, ma ich w zanadrzu naprawdę dużo. Zarówno dorośli jak i dzieci mogą tutaj spędzić bardzo ciekawy weekend, pełen atrakcji i interesujących aktywności, które na długo pozostaną w pamięci. Warto się również zorientować w lokalnym kalendarzu imprez, gdyż miasto bardzo chętnie świętuje nie tylko ogólnopolskie uroczystości, ale również małe lokalne święta, które wywodzą się z dawnych czasów, a które w niemal niezmienionej wersji przetrwały do dziś i w dalszym ciągu są chętnie celebrowane przez mieszkańców miasta i okolicznych wiosek.

Nie ulega wątpliwości, że w takim miejscu trudno jest się nudzić, a jeszcze trudniej z niego wyjechać bez nutki nostalgii i rozrzewnienia. Radom to z pewnością jedno z ciekawszych miast regionu, choć w dalszym ciągu nieco niedoceniane. Warto zmienić tę tendencje i spakować walizkę na jeden weekend. Nie ulega wątpliwości, że będzie to świetnie spędzony czas w miłej atmosferze i bez niepotrzebnego drenażu kieszeni.

Dodaj do zakładek permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>