Ukochane Tatry – Kościelisko

Kościelisko to rewelacyjna wieś podhalańska, położona bardzo niedaleko – Zakopanego, która z powodzeniem może być traktowana jako świetna baza wypadowa w Tatry. Na brak atrakcji w okolicy narzekać nie możemy – w zasadzie jest ich tu tak dużo, że trudno je wszystkie spisać. Poniżej przedstawimy naszym zdaniem jedne z najbardziej interesujących. Warto przedtem dodać, że baza noclegowa pozwala zatrzymać się w Kościelisku wielu turystom w liczbie znacznie przekraczającej ilość mieszkańców codziennie zamieszkujących tą miejscowość. Noclegi tu to oszczędność i satysfakcja, a przekonać można się o tym bardzo szybko, czytając komentarze i opinie turystów, którzy już wcześniej skorzystali z zaproszenia do nocowania (Kościelisko – baza obiektów) w tej uroczej podhalańskiej wsi.

Do atrakcji, jakie należy wymienić, wśród dostępnych w najbliższym regionie na pewno należy samo Zakopane. Posiada ono wiele muzeów, z których dowiemy się więcej o historii i tradycjach góralskich, jest tu wiele galerii związanych z kulturą i sztuką występującą na danym regionie, a także dużo parków, do tego oczywiście słynne Krupówki oraz Gubałówka. Na temat Zakopanego (dodatkowe informacje) można by wiele napisać- drugie tyle, jak nie więcej, dotyczy możliwości zwiedzania miejsc dostępnych w samych Tatrach. I tak – warto wybrać się do Doliny Kościeliska, która uznawana jest na najpiękniejszą dolinę Tatr Wschodnich. Niektórzy uważają, że powinna być obowiązkowym punktem dla każdego. Odpocząć warto jest w schronisku Ornak – otrzymamy tam ciepły posiłek i uzupełnimy nasze płyny.

Jednym z najciekawszych szczytów jest Kościelec, o wysokości 2155 m.n.p.m. Jest on szczytem Doliny Gąsienicowej, wspaniale widać go znad Czarnego Stawu, a z jego szczytu z kolei widać wszystkie jeziora znajdujące się w tej dolinie. To jeden z najciekawszych szczytów, droga do niego prowadząca zapewni nam niesamowite wrażenia. Jego oryginalność sprawia, że jest to interesujący obiekt i atrakcja, jakiej nie powinniśmy przegapić. Końcowym punktem Orlej Perci jest z kolei Przełęcz Krzyżne. Również leży na stosunkowo dużej wysokości 2112 m.n.p.m., dojście do niej jest stosunkowo łatwe, a widoki po prostu zapierają dech w piersiach. Tylko tych kilka wybranych punktów na pewno świadczy o pięknie całego regionu.

Dodaj do zakładek permalink.

Jedna odpowiedź na „Ukochane Tatry – Kościelisko

  1. Pieterka mówi:

    Słyszałam, że Kościelisko jest piękne. Chcemy wybrać się w tym roku ze znajomymi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>